Angkor

Może tylko mi się wydaje, ale mam wrażenie, że świątynie Angkor – przynajmniej niektóre – starzeją się w przyspieszonym tempie. Sześć lat temu, gdy byłam tu pierwszy raz, wszystko wyglądało jakoś inaczej. Nie było tych wszystkich rusztowań i zawalonych ścian i budynków. Ta Prohm, zwana także Jungle Temple, tworząca jakby jedną całość z ogromnymi drzewami, jest w strasznym stanie. Poza stertami kamieni niewiele z niej zostało. Prowadzone są prace konserwatorskie, ale trudno nie odnieść wrażenia, że trochę za późno je rozpoczęto. Przepięknego Bayonu też jakby mniej niż 6 lat temu, ale to nadal najbardziej imponująca – według mnie – świątynia kompleksu. Nawet wieże nieśmiertelnego Angkor Wat obstawione rusztowaniami, a wejście na nie zamknięte – będąc tu poprzednim razem spokojnie można było na nie wejść.

Szkoda. Bo Angkor jest piękny. Ale co zrobić skoro tylko 1o% pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży biletów przeznaczanych jest na konserwację. Co się dzieje z resztą? Resztą dzieli się ministerstwo finansów i firma-administrator kompleksu.

Więc jeśli jeszcze nie widzieliście świątyń Angkoru jeździe je zobaczyć jak najszybciej. Kto wie jak długo jeszcze postoją…

Bayon

Bayon

Neak Pean

Ta Prohm

Reklamy

Komentarzy 5

  1. zajrzałam z forum z gazety, życzę powodzenia i wspaniałej dalszej wyprawy;)

  2. Właśnie niedawno dotarła do mnie kartka od Was. Dzięki wielkie! Staram się śledzić Waszą drogę w miarę na bieżąco (choć teraz mam małe zaległości). Fantastyczne opisy i równie fantastyczne fotografie, co mnie szczególnie kręci. Powodzenia w dalszej drodze! :-)

  3. Zgadzam się z Tobą!! mnie ponadto uderzyły tabuny Chińczyków,…przelewających sie przez Angkor również w …szpileczkach (częśc damska) i mających za główny cel podrózy sfotografowanie się z koleżanką/partnerem w kolejnym otworze okiennym/przy elemencie skalnym…mam wrażenie, że te tłumy zdepczą Angkor szybciej niż nam sie wydaje :(

  4. Witam, piekne zdjecia, jakiego aparatu uzywacie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: